Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл

Тревор Енгелсон, поранешниот сопруг на Меган Маркл, се ожени со 32-годишната Трејси Карланд, која е ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, Хиден Хилс.

Таму живеат нејзините родители Стенфорд и Шеила. Стенфорд Карланд до 2006 бил втор човек во компанија за недвижности и позајмување кредити. Тогаш својот дел го продал за 200 милиони долари.

Филмскиот продуцент Енгелсон (41) ја побарал Трејси за жена во јуни и тоа само две недели по венчавката на принцот Хари со Меган.

Тревор и Меган беа две години во брак.

Текстот Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk.