Сем Мендес режира четири биографски филмови за Битлси

Познатата четворка на Ливерпул се враќа на големото платно, објави во вторникот „Sony Pictures“, појаснувајќи дека секој член на легендарните Битлси ќе биде овековечен во …

Сем Мендес режира четири биографски филмови за Битлси Прочитај повеќе »

Текстот Сем Мендес режира четири биографски филмови за Битлси е превземен од Reporter.mk.