Серхио Рамос чека четврто дете

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, чека четврто дете, пишуваат шпанските медиуми. Иако веста не е потврдена, тие велат дека неговата сопруга, Пилар Рубио е во 12 недела од бременоста. Двојката веќе има три деца, синовите Серхио (5), Марко (4) и Алехандро кој ќе полни 2 години во март.

Серхио и Пилар се венчаа лани во јуни. Заедно се од 2012 година.

Текстот Серхио Рамос чека четврто дете е превземен од Reporter.mk.