Славни дами кои тешко да ги препознаете ако немаат стилисти

Ни славните дами не изгледаат секогаш средено и гламурозно. 

Без разлика на тоа дали се поканети на некоја свеченост како што е доделувањето на Оскарите или одат на гламурозна забава по повод доделувањето на тие престижни филмски награди, славните дами се трудат за заблескаат. Баш затоа бараат помош од врвните стилист, шминкери и фризери.

Славните актерки, пејачки и манекенки ќе потрошат неколку часа за да се средат за најважниот црвен тепих во годината. Но, потоа веќе следниот ден се враќаат на својот „обичен“ живот, а без помош на стилистите, шминкерите и фризерите тешко е да ги препознаете.

Погледнете ја нашата галерија и погледете некои од славните дами кои присутвуваа на 92. доделување на Оскарите и како изгледаа ден по прославата.

Луси Бојнтон

Кортни Кокс

Адријана Лима

Натали Портман

Бри Ларсон

Џесика Алба

Салма Хајек

Хајди Клум

Лора Дерн

Маргот Роби

Текстот Славни дами кои тешко да ги препознаете ако немаат стилисти е превземен од Reporter.mk.