Со концерт на Горан Папаз во четврток започнува Охридскиот џез фестивал

Охридскиот џез фестивал ќе биде свечено отворен со концерт на Горан Папаз и Ансамбл „Билјана“ во четврток на 31-ви август, а како гости на истиот …

Со концерт на Горан Папаз во четврток започнува Охридскиот џез фестивал Прочитај повеќе »

Текстот Со концерт на Горан Папаз во четврток започнува Охридскиот џез фестивал е превземен од Reporter.mk.