Тања Кочовска: Со Љац бев најдобра другарка, па останав бремена од него

Денес на 60 години почина актерот Владимир Ендровски-Љац. Веста ја објави Македонскиот народен театар (МНТ). Тој  беше во брак со актерката Тања Кочовска со која …

Тања Кочовска: Со Љац бев најдобра другарка, па останав бремена од него Прочитај повеќе »

Текстот Тања Кочовска: Со Љац бев најдобра другарка, па останав бремена од него е превземен од Reporter.mk.