Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми наградите

Пејачката Тејлор Свифт го собори рекордот по број на номинации за Греми наградите. Имено, таа се најде на кратката листа на номинирани за најдобра песна, …

Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми наградите Прочитај повеќе »

Текстот Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми наградите е превземен од Reporter.mk.