Ти си светлината на мојот живот, Пирс Броснсан прослави 21 година брак со сопругата

Познатиот ирско-американски актер Пирс Бронсан на својот Инстаграм профил ѝ ја честита годинишната од бракот на својата сопруга Кили Шеј со низа заеднички свадбени фотографии. „Пред 28 години, на 04.08, се запознавме во Кабо Сан Лукас, Мексико. И се венчавме во замокот Ашфорд во Ирска. Вечна моја љубов, ти ми донесе радост и среќа во … Continue reading Ти си светлината на мојот живот, Пирс Броснсан прослави 21 година брак со сопругата

Текстот Ти си светлината на мојот живот, Пирс Броснсан прослави 21 година брак со сопругата е превземен од Reporter.mk.