Тони Цетински е осомничен дека извадил лажна ковид потврда

Полицијата го сомничи пејачот Тони Цетински дека извадил лажна ковид потврда, тврдат хрватските медиуми. Во најновата акција УСКОК која беше изведена во средата утрото, уапсени се 12 лица меѓу кои и поранешна медицинска сестра од Домот за здравје „Загреб – Запад“, Петра Румиха. Како што пренесуваат медиумите бројот на лица кои полицијата ги пријавила со … Continue reading Тони Цетински е осомничен дека извадил лажна ковид потврда

Текстот Тони Цетински е осомничен дека извадил лажна ковид потврда е превземен од Reporter.mk.