Три генерации дами во смејството на славната актерка

„Вог“ ја покани актерката Рис Витерспун да сними фотосесија за февруарското издание на списанието.

Модни куќи како Живанши, Марк Џејкобс, Александар Меквин и Барбери позајмија свои креации за едиторијалот со русокосата филмска ѕвезда.

42-годишната актерка позираше и со мајка си Бети и ќерка си Ава, а фотографијата предизвика илјадници коментари за нивната физичка сличност.

Текстот Три генерации дами во смејството на славната актерка е превземен од Reporter.mk.