Три години затвор за човекот што ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ

По три години од сообраќајната несреќа во која загина легендарниот фолк пејач Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист, музичарот Мирсад Кериќ, а со тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло се одржа судење. Турчинот Алсин Левент, кој ја предизвика сообраќајката недалеку од градот Билефелд во Германија, осуден е на едвај три години и 3 месеци затвор, пренесува Дојче … Continue reading Три години затвор за човекот што ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ

Текстот Три години затвор за човекот што ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ е превземен од Reporter.mk.