(Видео) Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Една од најпопуларните светски манекенки, Адриана Лима, првата ревија за најпознатиот бренд за долна облека, „Викторијас сикрет“, ја имала во 1999 година. На интернет деновиве се појави видеото од нејзината прва ревија, на која бразилскиот модел има 18 години.

Познатата манекенка пред неполн месец се прости од познатиот бренд и за последен пат одеше на модната писта
како ангел на „Викторијас сикрет“.

Текстот (Видео) Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“ е превземен од Reporter.mk.