(Видео) Американската амбасадорка Брнз честиташе Велигден на македонски

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз, на македонски јазик го честиташе големиот Велигден на православните верници во земјава. -Драги пријатели честит Велигден, ви посакувам здравје, среќа, љубов и сè најдобро, вам и на вашите семејства, порача амбасадорката во видео-честитката објавена на службените страници на Амбасадата на САД. Честит #Велигден, драги пријатели! #HappyEaster pic.twitter.com/aeBXJbE0wI — … Continue reading (Видео) Американската амбасадорка Брнз честиташе Велигден на македонски

Текстот (Видео) Американската амбасадорка Брнз честиташе Велигден на македонски е превземен од Reporter.mk.