(Видео) Баверли хилс го објави првото видео, ја има и музиката од култната песна

Fox го објави првото видео, но и првите слики од продолжението на популарната серија „Беверли Хилс, 90210“, кое ќе биде насловено „BH90210“.

Бренда (Шенон Доерти), Кели (Џени Гарт), Дона (Тори Спелинг), Брендон (Џејсон Присли), Стив (Иан Зеринг), Дејвид (Брајан Остин Грин) и Андреа (Габриел Картерис) се обединија за новите епизоди кои ќе започнат да се емитуваат во август.

Текстот (Видео) Баверли хилс го објави првото видео, ја има и музиката од култната песна е превземен од Reporter.mk.