(Видео) Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП

Поп пејачот Даниел Кајмакоски  победи во „Твоето лице звучи познато“.  Тој е победник во деветата епизода од петтата сезона на регионалното музичко шоу.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Сињорита“ во придружба на Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го неговиот победнички настап:

Текстот (Видео) Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП е превземен од Reporter.mk.