(Видео) Додавањето од Карачиќ до Стоилов е избрано за асистенција на годината

Европската ракометна федерација, ЕХФ, денес на својата официјална страница ја објави листата на најдобрите асистанции за минатата сезона. Тие на прво место ја ставија асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов, кога „Вардар“ играше во финалето на Лигата на шампионите, на мечот против „Веспрем“.

Текстот (Видео) Додавањето од Карачиќ до Стоилов е избрано за асистенција на годината е превземен од Reporter.mk.