(Видео) Ѕвездите на Реал и Барселона во новиот спот на Енрике Иглесијас

Серхио Рамос, Лионел Меси и Луис Суарез се појавуваат во најновиот спот на Енрике Иглесијас за песната Futbol y Rumba. Песната на Енрике е во соработка со раперот Ануел АА. „На латино заводникот му успеа да ги спои ривалите од Реал и Барса“, коментираат по социјалните мрежи.

Видеото, кое има преку 10 милиони прегледи за неполни два дена, е снимено во време на пандемија, па сниките од фубалерите се од нивните домови. Но, во песната им се оддава почит и на здравствените работници и на сите што изминативе месеци се бореа со короната.

Текстот (Видео) Ѕвездите на Реал и Барселона во новиот спот на Енрике Иглесијас е превземен од Reporter.mk.