(Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

Вчеравечер во МОБ се одржа традционалниот “Василичарски концерт”. Настап имаше и младиот пејач Огнен Здравковски, внукот на неодмна починатиот виртуоз на виолина Зоран Џорлев. Низ многу емоции, само 13 дена откако го загуби внукот ја отпеа попуранта песна на Дарио „Дупла вотка“. „ Ми беше чест и задоволство што пеев на овогодинешниот “Василичарски Концерт”. Тие што … Continue reading (Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

Текстот (Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт е превземен од Reporter.mk.