(Видео) Филип Талески ги налути навивачите на Вардар

Филип Талески уште пред да заигра за Вардар го навлече гневот на фановите на актуелниот европски шампион откако се појавија видеа како пее „Металург е шампион“. Филип Талески имал заедничка средба со поранешните соиграчи од Металург, Томовски, Кузмановски и Пешевски, а на неа бекот направи гест кој го навлече гневот на вардаровите навивачи. Тој  ја … Continue reading (Видео) Филип Талески ги налути навивачите на Вардар

Текстот (Видео) Филип Талески ги налути навивачите на Вардар е превземен од Reporter.mk.