(Видео) Холивудски сцени во спотот на Тајзи сниман во Колумбија

Македонскиот пејач Тајзи сними спот за песната “Пабло“ која веќе е пуштен во етерот. Спотот се снимаше во Колумбија, а многумина велат дека имал холивудски сцени. Колумбиски картели ,згодни девојки, аеродроми, сиромашни гета, ретро автомобили, оружје, карактеристичен стајлинг,многу статисти се во видеото на Тајзи. Режисер на спотот е Даниел Јовески.

Текстот (Видео) Холивудски сцени во спотот на Тајзи сниман во Колумбија е превземен од Reporter.mk.