(Видео) Ќерката на Коби ги направи првите чекори

Сопругата на Коби Брајант, објави видео со најмладата ќерка Капри, која учи да оди. На овој начин Ванеса се обидува да ја намали болката за трагично загубениот сопруг и ќерка.

Коби Брајант и неговата ќерка Џиана загинаа во трагичната хеликоптерска несреќа. Зад себе легендарниот кошаркар ја остави сопругата Ванеса и трите ќерки, Натаија, Бјанка и Капри, која се роди во јуни минатата година.

 

View this post on Instagram

 

My Koko Bean. She looks just like my Gigi with her daddy’s eyes. ☀️❤️auntie Ri-Ri. #7months

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

„Моја Коко, изгледаш како Гиги со очите на својот тато“, напишала Ванеса под видеото, кое го погледнале милиони обожаватели. Ова не е на Ванеса прва објава на социјалните мрежи. Претходно таа им се заблагодари на сите за дадената поддршка во најтешките моменти во нејзиниот живот.

„Моите девојчиња и јас сакаме да им се заблагодариме на милионите луѓе кои ни дадоа поддршка и љубов во овие страшни моменти. Целосно сме скршени од губењето на мојот прекрасен сопруг Коби“, изјавила Ванеса.

Таа и Коби се запознаа во ноември во 1999 година. Коби имал 21 година, а таа 17. Станувало збор за љубов на прв поглед. Двојката само неколку месеци пред несреќата прослави 20 години брак.

 

 

Текстот (Видео) Ќерката на Коби ги направи првите чекори е превземен од Reporter.mk.