(Видео) Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија

Пејачката Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, победи во финалето на изборот за песна на Евровизија во Србија. Таа ќе ја претствува државата со песната „In Corpore Sano“ на најпопуларниот европски музички натпревар кој во мај ќе се одржи во Торино. Констракта доби над 40.000 смс гласови од публиката, која ја воодушеви уште во првата полуфинална вечер, … Continue reading (Видео) Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија

Текстот (Видео) Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија е превземен од Reporter.mk.