(Видео) Меган ќе го позајми гласот на „Дизни“

Меган Маркл ќе го позајми гласот на „Дизни“, пишуваат светските медиуми. Британскиот магазин „Тајмс“ објави дека таа потпишала договор со компанијата да го позајми гласот, во замена за донација во добротворната организаиција за заштита на животните од ловокрадци „Elephants Without Border“.

„Дејли мејл“ пишува дека нејзиниот сопруг Хари е тој кој го замолил директорот на „Дизни“, Боб Ајгер да ја ангажира Меган. Во јавноста излезе и снимка од премиерата на „Кралот лав“ во Лондон, во јули минатата година, во која Хари го убедува Боб дека Меган има идеален глас, кој може да се искористи за потребите на „Дизни“.

„Знате ли дека таа умее да го позајми гласот? И таа е навистина заинтересирана“, му рекол Хари на Боб, на што принцот добил потврден одговор од Ајгер.

Хари и Меган оваа недела ја изненадија јавноста со одлуката да се повлечат од должноста „високи“ членови на кралското семејство и да станат финансиски независни.

Текстот (Видео) Меган ќе го позајми гласот на „Дизни“ е превземен од Reporter.mk.