(Видео) На концертот на Раста во Загреб настана хаос, реагира и полицијата

Настапот на Стефан Ѓуриќ-Раста, еден од водечките регионални поп-фолк рапери, во клубот The Best на загрепски Јарун во петокот вечерта предизвика гнев кај поголема група …

(Видео) На концертот на Раста во Загреб настана хаос, реагира и полицијата Прочитај повеќе »

Текстот (Видео) На концертот на Раста во Загреб настана хаос, реагира и полицијата е превземен од Reporter.mk.