(Видео) Неверојатната Тејлор Свифт испиша историја: таа е првата уметница која четири пати освоила Греми

На 66-тото доделување на Греми наградите, пејачката Тејлор Свифт влезе во историјата бидејќи стана првата изведувачка која четири пати ја освоила наградата Греми за албум …

(Видео) Неверојатната Тејлор Свифт испиша историја: таа е првата уметница која четири пати освоила Греми Прочитај повеќе »

Текстот (Видео) Неверојатната Тејлор Свифт испиша историја: таа е првата уметница која четири пати освоила Греми е превземен од Reporter.mk.