(Видео) „Ова ќе биде новата химна на Вимблдон“: Жељко Јоксимовиќ го компонираше „Новаково коло“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Холгер Руне во осминафиналето на Вимблдон. Сепак, на крајот од вториот и третиот сет, дел од публиката извикуваше „Руууу“, …

(Видео) „Ова ќе биде новата химна на Вимблдон“: Жељко Јоксимовиќ го компонираше „Новаково коло“ Прочитај повеќе »

Текстот (Видео) „Ова ќе биде новата химна на Вимблдон“: Жељко Јоксимовиќ го компонираше „Новаково коло“ е превземен од Reporter.mk.