(Видео) Пеце Суперхикс се пофали дека е крал на бордањето

Пејачот Петар Младеновски, или Пеце од „Суперхикс“ сподели неколку слики и видеа од зимувањето на Попова Шапка. Тој вози по патеката во слободен стил, а на една од сликите држи даска за бордање во рацете. „Кралот на бордањето од 2000м“, напиша тој. Пејачот не крие дека е љубител на зимските спортови, но вели дека му … Continue reading (Видео) Пеце Суперхикс се пофали дека е крал на бордањето

Текстот (Видео) Пеце Суперхикс се пофали дека е крал на бордањето е превземен од Reporter.mk.