(Видео) Пијана Пинк сама си ја скрати косата

Поп-пејачката Пинк на своите следбеници на Инстаграм им се пофали со новата фризура, која сама си ја направила додека била пијана. Во видеото што го објави на инстаграм-профилот, пејачката кажа дека за време на изолацијата, пиењето  ѝ станало секојдневие.

„Кога пијам, ми доаѓаат одлични идеи“, вели Пинк и додава  „Така синоќа ми падна напамет дека би можела сама да си ја скратам косата.“

 

View this post on Instagram

Quarantine diaries

A post shared by P!NK (@pink) on

Текстот (Видео) Пијана Пинк сама си ја скрати косата е превземен од Reporter.mk.