(Видео) Почна бугарскиот „The voice“, единствената Македонка Славица покажа како се пее

Поочна бугарското муизчко шоу „The voice“, а единствената Македонка која настапи е Славица Ангелова. Во конкуренцијата од 3500 кандидати 17 годишната Славица Ангелова влезе во потесниот круг на бугарскиот „The voice“. Таа е единствената натпреварувачка од Македонија, а на сцената покажа како се пее.
Хитот „What’s up“ од 4 Non Blondes беше изборот на Славица, а нејзината изведба го крена целото студио на нозе. Познатата поп пејачка, Михаела Филева и даде зелено светло на нашата натпреварувачка и со тоа ја зема во својот тим.
Останатиот дел од жирото исто така не ги штедеше пофалните зборови за Славица. Гледајте го видеото:

Текстот (Видео) Почна бугарскиот „The voice“, единствената Македонка Славица покажа како се пее е превземен од Reporter.mk.