(Видео) Полицијата го нападнала глумецот Џон Кјузак на протестите во САД

Познатиот холивудски глумец Џон Кјузак бил нападнат од полицијата за време на протестите во Чикаго, кои настанаа поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, пренесуваат светските медиуми.

„Не им се допадна што снимам запалена кола, па му се доближија со палките и го удираа по велоспиед. Му викаа да се тргне од тука“, коментираат некои од сведоците.

Кјузак додека бил на протестите, ги снимал немирите. Објавените снимки се повеќе од вознемирувачки, а за целата драма, пишуваа светските медиуми.

Текстот (Видео) Полицијата го нападнала глумецот Џон Кјузак на протестите во САД е превземен од Reporter.mk.