(Видео) Ристе Ристески ја препеа „Место на злосторот“ од Тоше

Пејачот Ристе Ристески кој во 2017 година победи во шоуто на „Гранд“, ја препеа песната на Тоше Проески „Место на злосторот“. Музичарот објави видео кое го сними дома, а од фановите доби само убави коментари. Претходно тој го препеа и хитот на Тони Цетински „Како во сон“. Ристовски ни кажа дека подготвува и нешто негово и … Continue reading (Видео) Ристе Ристески ја препеа „Место на злосторот“ од Тоше

Текстот (Видео) Ристе Ристески ја препеа „Место на злосторот“ од Тоше е превземен од Reporter.mk.