(Видео) Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената 

Руските актерка и режисер кои поминаа 12 дена на Меѓународната вселенска станица (ISS) за да го снимат првиот филм во вселената, утрово се вратија на Земјата. Вселенското летало „Сојуз МС-18“ со Јулија Пересилд, Клим Чипенко и космонаутот Олег Новицки слета во Казакхстан точно во предвиденото време, 4,36 часот наутро. Возвращение на Землю киноэкипажа в составе … Continue reading (Видео) Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената 

Текстот (Видео) Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената  е превземен од Reporter.mk.