(Видео) Спорната “Нешто ќе те питам бабо” ечеше на стадион во Турција

 

Oткако имаа  еден милион прегледи на “Јутјуб”, и ги поделија мислењата на јавноста,  “Нешто ќе те питам бабо”  на на музичкото дуо “Некст тајм”, се пееше на стадион во Турција.

Во пресрет на натпреварот од турската Супер лига помеѓу Коњаспор на нашиот Адис Јаховиќ и Сиваспор, се пеше оваа песна.

“Вака се сака својата Македонија . Нешто ќе те питам бабо дури и на стадионите во Турција. Адис Јахович капа доле кралу, напишаа “Некст Тајм” на Фејсбук.

Вака се сака својата Македонија 🇲🇰!!! Нешто ќе те питам бабо дури и на стадионите во Турција.Адис Јахович капа доле кралу !!!

Gepostet von Next Time am Sonntag, 14. April 2019

Текстот (Видео) Спорната “Нешто ќе те питам бабо” ечеше на стадион во Турција е превземен од Reporter.mk.