(Видео) Столе доби автограм од својот идол Џиџи Буфон

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски сретна со италијанската голманска легенда, Џанлуиџи Буфон. Тој доби автограм на дресот со кој беше фотографиран пред мечот со Италија. …

(Видео) Столе доби автограм од својот идол Џиџи Буфон Прочитај повеќе »

Текстот (Видео) Столе доби автограм од својот идол Џиџи Буфон е превземен од Reporter.mk.