(Видео) Вељко Ражнатовиќ го нокаутираше италијанскиот противник во рингот

Кончарево во саботата вечерта беше центарот на боксерскиот спектакл во Србија, а најголемото внимание го привлече борбата меѓу Вељко Ражнатовиќ против Италијанецот Данило Стачонеа.

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан го нокаутираше ривалот во втората рунда и го испрати во болница. На отј начин ја запиша својата трета победа откако почнал да се занимава со професинален бокс.

Видеото погледнете го на следниот линк: