Во венчаница на Вера Ванг се омажи ќерката на Бил Гејтс

Џенифер Гејтс (25), ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, се омажи вчера попладне со Најел Насар (30). Величествената церемонија се одржала на имотот Гејтс од 124 хектари во Вестчестер, Њујорк. Во петокот се одржала тајна верска церемонија, имајќи предвид дека младоженецот, египетски милионер и џокеј, е од муслиманска вероисповед. Невестата носела венчаница од дизајнерката Вера … Continue reading Во венчаница на Вера Ванг се омажи ќерката на Бил Гејтс

Текстот Во венчаница на Вера Ванг се омажи ќерката на Бил Гејтс е превземен од Reporter.mk.