Водителката Елена од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев

Поранешната водителка на „Утринска на Телма“, Елена Митева, е новата советничка на премиерот Зоран Заев за медиуми. Таа е меѓу десетте нови советници на премиерот, а на функцијата дојде пред неколку дена. Пред тоа, повеќе од една година Елена беше портпарол во Владата. Јавноста најмногу ја памети како водителка на емисијата „Утринска на Телма“, заедно со … Continue reading Водителката Елена од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев

Текстот Водителката Елена од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев е превземен од Reporter.mk.