Воспаление на белите дробови и неправилно чукање на срцето, се причина за смртта на Шон Конери

Славниот глумец Шон Конери починал од воспаление на белите дробови, затајување на дишните патишта, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето. Ова е наведено во официјалното соопштение за неговата смрт, пренесуваат светските медиуми. Шон Конери почина на 31. октомври 2020 година во својот дом во Бахамите во сон. „Таквиот живот не беше за него. Не … Continue reading По месец дена откриена причината за смртта на Шон Конери

Текстот По месец дена откриена причината за смртта на Шон Конери е превземен од Reporter.mk.