Запознавањето на Вилијам и Кејт ќе биде прикажано во шестата сезона на „Круна“

Шестата сезона на серијата „Круна“ на Нетфликс, ќе се занимава и со почетокот на врската меѓу принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Според Си-ен-ен, Ед Меквеј и Мег Белами ќе ги играат Вилијам …

Запознавањето на Вилијам и Кејт ќе биде прикажано во шестата сезона на „Круна“ Прочитај повеќе »

Текстот Запознавањето на Вилијам и Кејт ќе биде прикажано во шестата сезона на „Круна“ е превземен од Reporter.mk.