Заради татко ѝ Едина Муса си оди од „Вардар“

Македонската кошаркарска репрезентативка Едина Муса во новата сезона си оди од „Вардар“. Од сега таа ќе игра за „Работнички“. Муса (27) која игра на позицијата крило за љубителите на спортот важи за најубавта македонска кошаркарка. Во нов каде ќе игра во наредните месеци во стручниот штаб на новиот тим е нејзиниот татко Амди Муса, кој ќе ја води екипата.

Работнички на стартот во Првата женска кошаркарска лига ќе се соочи со првакот Бадел.

Муса секогаш го привлекува вниманието на јавноста. Особено со последната објава кога на прашањето дали е Албанка или Босанака, одговори дека е Македонка.

Текстот Заради татко ѝ Едина Муса си оди од „Вардар“ е превземен од Reporter.mk.