(Фото) Иран го обвини Израел за атентатот врз водечкиот нуклеарниот научник

Властите во Иран го обвинија Израел за убиството на нивниот водечки нуклеарен научник Мохсен Фахризадех. Иран најави дека жестоко ќе се одмазди за ваквиот акт. Врз Фахризадех вчера беше направен атентат, Тој починал во болница откако неговото возило беше нападнато во близина на Техеран. Иран ваквата акција ја опиша како терористички чин. „Имаме сериозни назнаки … Continue reading (Фото) Иран го обвини Израел за атентатот врз водечкиот нуклеарниот научник

Текстот (Фото) Иран го обвини Израел за атентатот врз водечкиот нуклеарниот научник е превземен од Reporter.mk.