(Фото) Марадона дента пред да почине го избркал докторот од дома

Диего Армандо Марадона, дента кога почниал го избркал својот лекар и човекот кој го оперирал, Леополд Луке, пренесува весникот „Кларин“. Смртта на легендарниот фудбалер и понатаму е главна тема во аргентинските медиуми. „Кларин“ прв ја објави информацијата дека Марадона почнал, а сега објави и детали од последните моменти со легендарниот фудбалер. Диего се умори од … Continue reading (Фото) Марадона дента пред да почине го избркал докторот од дома

Текстот (Фото) Марадона дента пред да почине го избркал докторот од дома е превземен од Reporter.mk.