Меган Маркл носи обетки кои и ги подарил принц осомничен за убиство

Триесет и девет годишната Меган Маркл носи обетки кои и ги подарил принцот на Саудиска Арабија, на државната вечера во врмето кога поголемиот дел од светските лидери го осудија за убиството на новинарот Џамал Кашоги, пишува „Телеграф.рс“, повикувајќи се на „Метро“. Новинарот Кашоги, кој беше колумнист во „Вашингтон пост“ и критичар на Мохамерд бин Салман, … Continue reading Меган Маркл носи обетки кои и ги подарил принц осомничен за убиство

Текстот Меган Маркл носи обетки кои и ги подарил принц осомничен за убиство е превземен од Reporter.mk.