Моамер Гадафи му ја финансирал кампањата на Никола Саркози

Поранешниот лидер на Либија Моамер Гадафи му ја финансирал претседателската кампања на поранешниот француски претседател Никола Саркози во 2007 година, пренесуваат светските медиуми. Саркози и официјално е обвинет за злосторсничко здружување во рамки на истрагата, која се води во моментот за либанското финансирање на неговата кампања. Поранешниот претседател веднаш реагирал на „Фејсбук“ потенцирајќи дека бил … Continue reading Моамер Гадафи му ја финансирал кампањата на Никола Саркози

Текстот Моамер Гадафи му ја финансирал кампањата на Никола Саркози е превземен од Reporter.mk.