По Германија и лабораториите во Франција и Шведска потврдија дека Навални е отруен со новичок

Германската влада соопшти денес дека две специјализирани лаборатории во Франција и Шведска потврдиле дека рускиот опозиционер Алексеј Навални е отруен со нервниот гас новичок. Претходно присуство на оваа супстанца кај Навални потврди и германската воена лабораторија, пренесува „Асошиетед прес“. Портпаролот на германската влада Штефан Зајберт изјавил дека примероците се испратени до Организацијата за забрана на … Continue reading По Германија и лабораториите во Франција и Шведска потврдија дека Навални е отруен со новичок

Текстот По Германија и лабораториите во Франција и Шведска потврдија дека Навални е отруен со новичок е превземен од Reporter.mk.