Полицијата во Канада убила едногодишно дете кое било киднапирано од неговиот татко

Полицијата во Канада ненамерно убила едногодишно дете, откако истото претходно било киднапирано од страна на неговиот татко, пренесуваат светските медиуми. Во инцидентот кој настанал, полицијата отворила оган врз еден камион, за кој се смета дека го возел осомничениот и смртно го ранила едногодишното дете. Во пукотниците, потешко бил ранет и киднаперот. Од полицијата велат дека … Continue reading Полицијата во Канада убила едногодишно дете кое било киднапирано од неговиот татко

Текстот Полицијата во Канада убила едногодишно дете кое било киднапирано од неговиот татко е превземен од Reporter.mk.