Растат тензиите меѓу двете Кореи, а сестрата на Ким ја исполни првата воена закана

Изминатата недела Северна Кореја ја разнесе зградата која ја користеше за разговорите со Јужна Кореја, а наредбата стигнала од Ким Јо-џонг, сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Таа претходно се поставила како лидер на преговорите меѓу двете Кореи, аплаудирајќи им на спортистите од двете држав, кои марширале под заедничкото знаме, но сега очигледно работите ги … Continue reading Растат тензиите меѓу двете Кореи, а сестрата на Ким ја исполни првата воена закана

Текстот Растат тензиите меѓу двете Кореи, а сестрата на Ким ја исполни првата воена закана е превземен од Reporter.mk.