(Видео) Група лекари кои тврдат дека постои терапија за короната и кои ги поддржа Трамп, беа цензурирани од „Фејсбук“„Твитер“ и „Јутјуб“

Група на американски лекари кои неделава во Вашингтон апелираа да се спречи лудилото со коронавирусот, затоа што веруваат дека постои терапија за лечење на оваа болест, беа цензурирани од најголемите социјални мрежи, пишува srbin.info. Оваа група на лекари биле поддржани и од самиот американски претседател Доналд Трамп. Денот кога тие им се обратиле на јавноста, … Continue reading (Видео) Група лекари кои тврдат дека постои терапија за короната и кои ги поддржа Трамп, беа цензурирани од „Фејсбук“„Твитер“ и „Јутјуб“

Текстот (Видео) Група лекари кои тврдат дека постои терапија за короната и кои ги поддржа Трамп, беа цензурирани од „Фејсбук“„Твитер“ и „Јутјуб“ е превземен од Reporter.mk.