Read More

Брини Спирс се повлекува од музиката

По 20 години музичка кариера, поп-ѕвездата  Бритни Спирс наводно се повлекува од сцената, пишуваат повеќе светски медиуми. Се  зборува дека сама се пријавила во психијатриска установа оти била под гол
Read More

Мишел Обама во пижами од српска дизајнерка ја промовираше книгата во Париз

Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама, на промоцијата на нејзината автобиографија „Мојата приказна“ во Париз пред 10.000 луѓе излезе облечена во пижами. Пижамите се креација на српската дизајн
Read More

Фејсбук забранет за екстремните десничари во Велика Британија

„Фејсбук“ трајно ги забранил профилите на голем број организации, екстремни десничарски групи како што се Британската национална партија, Англиската одмбранбена лига или организацијата „Британија прв
Read More

(Видео) Џејсон Момоа се ослободи од брадата

Актерот Џејсон Момоа сакајќи да испрати јасна порака за зачувување на околината и пред сè океаните, реши да го промени својот имиџ и да ја избричи брадата пред целата јавност. Видеото актерот го објав
Read More

Жан Клод Ван Дам купил и добил автомобил подарок од Драгана Мирковиќ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ открива дека нејзинот голем пријател актерот Жан Клод Ван Дам добил подарок автомобил од неа и нејзиниот сопруг Тони. Пејачката исто така вели дека покрај подарениот
Read More

Карли Клос ќе ја замени Хајди Клум

Манекенка Карли Клос ќе го наследи легендарниот модел Хајди Клум во шоуто за откривање нови таленти. 26- годишната Карли, која во моментов е една од најплатените манекенки на светот, многумина ја спор
Read More

Огњен Врањеш купи ѓердан од Цеца за 3 000 евра

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на „Инстаграм“ објави видео во кое ги повика своите следбеници да се вклучат во хуманитарната акција за собирање средства за операција на Никола Рабреновиќ во Русија. Таа
Read More

(Фото) Неџла и бебето дојдоа дома

Актерката Фехрие Евџен, позната кај нас  по улогата на Неџла, пред неколку дена се породи со синот Каран. Таа и бебето веќе се дома, а турските медиуми објавија и фотографии од моментот кога брачната
Read More

Француски готвач бара парите за Нотр Дам се искористат за гладните деца во Африка

Познатиот француски готвач Ману Фиелдел објавил фотографија на „Инстаграм“ од опожарениот Нотр Дам и гладните деца во Африка, испраќајќи порака дека парите собрани од донации, место за зачувување на
Read More

Француски готвач бара парите за Нотр Дам се искористат за гладните деца во Африка

Познатиот француски готвач Ману Фиелдел објавил фотографија на „Инстаграм“ од опожарениот Нотр Дам и гладните деца во Африка, испраќајќи порака дека парите собрани од донации, место за зачувување на
Read More

Дневен хороскоп за 19 април

Овен Добро размислете за секоја ваша одлука која планирате да ја направите во иднина и бидете внимателни какви документи потпишувате. Нема да успеете да ја задржите вашата врска доколку продолжите да
Read More

„Фолтин“ промовираше нов албум

Шест нови песни се дел од последниот албум на групата „Фолтин“ насловен „Момома“, кој се промовираше денес во кафе-барот „Цреша“. На промоцијата на осмиот албум на бендот зборуваше Бранислав Николов,
Read More

На Антарктикот откриена стапалка од диносаурус стара 200 милиони години

Во тек на експедиција на Антарктикот научници откриле фосилизирана стапалка од диносаурус стара околу 200 милиони години. Стапалката е со големина на рака, а ја оставило животно од групата архосаур, с
Read More

Брејк третпат стана татко

Поранешниот пејач и бизнисмен Дарко Гелев-Брејк третпат стана татко. Неговата сопруга, манекенка Драгана Клопчевска, утрово роди девојче, кое ќе се вика Деа. Ова е второ дете на двојката, тие се родит
Read More

Убиен глумец од филмот „Треинспотинг“

Глумецот Бредли Велш (42) почина синоќа, откако беше убиен во престрелка во Единбург, Шкотска. Велш беше застрелан на улица каде што го најде брза помош. Полицијата ги бара напаѓачите, пишува „Дејли м
Read More

(Фото) Каролина шик на Менхетен

Со шарен џемпер во стилот на Кери Бредшо, „Гучи“ чанта и црвени очила за сонце, поп-пејачката Каролина Гочева се прошета на Менхетен. Таа веќе неколку дена е во Њујорк, каде што нејзиниот маж, сликаро
Read More

Научниците стравуваат дека со топењето на ледот се ослободува радијација

Научниците објаснуваат дека топењето на ледот би можел да влијае на околината и да го поттикне емитувањето на закопаното зрачење во внатрешноста на земјата. Тие велат дека станува збор за посебен фен
Read More

(Галерија) Палашоска се бањаше со слонови

Фолк-пејачката Џесика Палашоска одмара во Тајланд. Таа постојно споделува фотографии од одморот таму, од плажите и хотелите каде што ужива, а се пофали и дека ѝ се исполнила една од најголемите желби
Read More

Ар Кели би можел да заврши во затвор поради неплатена алиментација

Американскиот пејач Роберт Кели, познат како Ар Кели, би можел да заврши повторно во затвор поради задоцнувањето со плаќање алиментација на поранешната сопруга Андреа. Како што пренесуваат американски
Read More

Ар Кели би можел да заврши во затвор поради неплатена алиментација

Американскиот пејач Роберт Кели, познат како Ар Кели, би можел да заврши повторно во затвор поради задоцнувањето со плаќање алиментација на поранешната сопруга Андреа. Како што пренесуваат американски