Read More

(Видео) Карлеуша се снима гола во када

Секс-скандалот на фолк-пејачката Јелена Карлеуша не запира. На „Твитер“ вчера се појави ново видео што го снимила самата додека се капе во када полна со пена, испраќа бакнежи и вели: „Те сакам“. Српск
Read More

(Видео) Принцот Филип не бил доблесен да ѝ се извини на девојката која ја удрил

Ема Феирведер, девојката која била повредена во сообраќајната несреќа што ја предизвикал принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II, за медиумите изјавила дека е гневна поради негови
Read More

Денес врнежи од дожд

Времето во Македонија утринава е облачно, а по котлините има појава на магла која е поизразена во Полошката Котлина и во Пелагонија каде видливоста е намалена од 50 до 200 метри, информираат синоптича
Read More

Дневен хороскоп за 22 јануари

Овен (21.03 – 20.04) Работа – Може да добиете повеќе различни и важни информации и да не сте сигурен во што да верувате. Препорачливо е да се потпрете на мислењето на луѓето на кои им верувате и
Read More

Сатурн забрзано ги губи своите прстени

НАСА објави дека Сатурн со голема брзина ги губи своите прстени, а извештајот се базира врз анализите од податоците на вселенските летала Војаџер 1 и 2. Врз основа на ваквите податоци научниците на НА
Read More

(Видео) Јазикот на Казахстан, како да стартуваш дизел мотор на -20 степени

Водителот од Казахстан со неговата најава на вестите стана вистински хит на социјалните мрежи. Јазикот на кој зборуваше според коментарите на фановите личел како на дизел мотор кој се обидувате да го
Read More

(Видео) За 50. роденден Лукас доби внука

Фолк-пејачот Аца Лукас вели дека за неговиот 50. роденден не можел да добие поубав подарок. Лукас минатата година наполни 50 години, а вели дека внуката е таа која го натерала да сврти нов лист во жив
Read More

Почина агентот на ЦИА што беше инспирација за филмот „Арго“ на Бен Афлек

Поранешниот агент на ЦИА, Тони Мендез почина на 78 години од Паркинсова болест, објави „Би-би-си“. Тој беше инспирација за филмот „Арго“ од 2013 година, кој освои „Оскар“. Филмот го режираше Бен Афлек
Read More

Дали батериите од далечинско може да го заменат акумулаторот при палење на моторот?! (ВИДЕО)

Кога станува збор за Лада, сè е можно. Под претпоставка дека генерира доволно јака струја, секој тип на батерија е компатибилен. Кога станува збор за стандардните АА батерии, најчесто употребувани за
Read More

Неделен хороскоп од 21 до 27 јануари

Овен Вашето срце е исполнето со љубов. Постои личност кон која имате силни емоции. Оваа недела ќе се чувствувате како сите ваши соништа во љубовта конечно дека се остварат. Го чекавте ова долго време,
Read More

Македонскиот диџеј Галоски по мерак на Дејвид Гета и Ники Ромеро

Македонскиот диџеј со светска кариера Галоски доби поддршка од едни од најголемите светски диџеи и добитници на  награда „Греми“, Дејвид Гета и Ники Ромеро. Гета го најави излегувањето на најновата пе
Read More

Карлеуша ќе му плати 300.000 евра на Врањеш да не ја објави нивната порно снимка

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш има порно видео со Јелена Карлеуша, а пејачката е подготвена да му плати 300 илјади евра за да не го објавува, пишуваат српските медиуми. „Додека имаа афера, Јелена и
Read More

(Видео) Северниот Пол забрзано се доближува до Сибир, предупредуваат научниците

Земјеното магнетно поле забрзано се менува, па Северниот Пол се повеќе и побрзо се оддалечува од Канада и се насочува кон Сибир. Поради тоа, светскиот магнетен модел, наместо во 2020 година, како што
Read More

Пејачот Кели држел во заложништво шест жени, а силувал и малолетнички

Американската јавност по секс-скандалите со холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн, повторно е шокирана по  најновиот документарец на музичарот Роберт Силвестер Кели, во кој се открива дека тој бил се
Read More

За 50 евра на Андре Риу во Скопје

Светската ѕвезда на виолина Андре Риу, познат како „современиот крал на валцерот“, на 6 јуни ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Тој во Македонија доаѓа со неговиот 60-член „Јоха
Read More

Денес е најдепресивниот ден во годината

Третиот понеделник во јануари е познат како „тажен понеделник“, односно како најдепресивниот ден во годината. Оваа теорија ја развил Клиф Арнал Кардиф, иако подоцна се покажало дека станува збор за ма
Read More

Лидија Вукичевиќ повторно заљубена

Српската глумица Лидија Вукичевиќ за српски „Пулсонлајн“, изјавила дека повторно е заљубена, но не сака да го открие својот нов партнер. Вели дека тој е вистинскиот за неа поради критериумите кои таа
Read More

Модриќ го честеше вечера Ацо Пејовиќ

Српскиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ се пофали дека најдобриот фудбалер за 2018 година, Лука Модриќ, го одвел на вечера во Мадрид . Тој објави слики од дружбата, на која бил и поранешниот фудбалер Предраг
Read More

И Русите решија да одат на Месечината

Руски инженери подготвуваат модифицирана верзија на вселенското летало Сојуз-МС, кое ќе се користи за летови до Месечината. Во 2021 година руската вселенска агенција, „Роскосмос“ ќе го испрати првото
Read More

Дневен хороскоп за 21 јануари

Овен (21.03 – 20.04) Работа: Може да очекувате позитивни работи на полето на финансиите. Пред вас е можност да се збогатите од туѓите пари. Можно е да добиете некаков подарок или наследоство.. Љубов &
Read More

(Видео) Стриптиз на марз ги налути судиите

Една лизгачка одлучи да го врати уметничкото лизгање на големата сцена со нејзиниот интересен настап, откако изведе стриптиз на мраз. Иако многумина процениле дека ваквата точка не била пристојна за н
Read More

Продолжен зимскиот распуст

Зарди загадениот воздух во повеќе градови во земјава, Владата на Република Македонија донесе итна мерка за продолжување на зимскиот распуст. Одлуката се однесува на сите ученици од сите јавни и приват